درباره ما

معرفی مختصر شرکت ایلیاتک کیمیا سهندتولید کننده محصولات پاپ پرپ و فعالیت های آن:

شرکت ایلیا تک کیمیا سهند در اواخر سال 1393 تحت شماره 39507 در اداره ثبت شرکتهای استان آذربایجان شرقی در شهرستان تبریز به ثبت رسید.

این شركت فعالیت خود را در ارتقای دانش فنی كیت های سیتولوژی فاز مایع ، سنتز مواد اولیه لازم و مواد دارویی قرار داد.

در این شرکت، متخصصان و اساتید مجرب این حرفه با تجربه کافی در زمینه طراحی و تولید دارو (داروهایی همچون نیکوراندیل و گلوکزآمین،s-پرگابالین و سنتز نانوذرات و الیگوپپتیدها)، با چندین مقاله علمی ISI در مجلات معتبر بین المللی در زمینه سنتز ترکیبات مختلف و فرآورده های فرمولاسیونی (همچون سیمان و موم دندانپزشکی  برای شرکت عاج دارو) و تجربیات لازم در تولید دانش فنی کیت های سه محلوله سیتولوژی فاز مایع برای تست پاپ اسمیرحضور دارد.

شرکت ایلیا تک کیمیا سهند ، برای اولین بار در ایران و خاورمیانه بعد از اخذ مجوز آزمایشگاه مرجع سلامت به شماره 1125/307 و پروانه ساخت از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و نمایه شدن در سامانه imed ، كیت تک محلوله سیتولوژی فاز مایع برای تست پاپ اسمیر را در جهت تشخیص ضایعات  سرطانی و پیش سرطانی و دیگر عفونتهای میکروبی دهانه رحم به تولید انبوه رسانده است.

اهداف کلی شرکت ایلیاتک کیمیا سهند

  • كارآفرینی و ایجاد شغلهای مبتنی بر دانش
  • تولید محصول با کیفیت عالی و قابل رقابت در بازارهای بین المللی
  • کاهش قیمت كیت های سیتولوژی فازمایع به نفع عموم مردم
  • تولید مواد اولیه مورد نیاز در فرمولاسیون کیت سیتولوژی از منابع داخلی
  • دسترسی آسان به محصول تولید شده در جهت ارتقا سلامت جامعه
  • ایجاد فرصت صادرات به كشورهای همسایه
اهداف پاپ پرپ

متاسفانه در ایران بعلت گران بودن كیتهای سیتولوژی فاز مایع از نوع دستگاهی و کیت های وارداتی، بیش از نیمی از تستهای پاپ اسمیر انجام شده با استفاده از روش سیتولوژی فاز مایع نسل دوم (Liquid-based cytology, LBC) كه از دقت و راحتی انجام بیشتری برخوردار است انجام نمیشود.

بنابراین بالا بودن میزان جواب كاذب منفی باعث افزایش موارد گزارش سرطان های پیشرفته و بدنبال آن افزایش میزان مرگ و میر در افراد و به ویژه در بانوان میشود.

کیتهای سه محلوله تولید داخلی بعلت قیمت زیاد و تعداد مراحل ، راحتی چندانی برای تکنسین آزمایشگاه جهت انجام تست پاپ اسمیر ندارد.
لذا در راستای دستیابی به اهداف فوق الذکر، این شرکت با تاسیس و تجهیز دپارتمانهای مورد نیاز، اقدام به تولید مواد اولیه مورد نیاز و فرمولاسیون آنها برای تولید كیت تک محلوله سیتولوژی فاز مایع نسل دوم (Pap-prep® One Solution) با نام تجارتی Pap-Prep با كیفیت و قیمت بسیار مناسب و قابل رقابت در بازار نموده است.